Maria – doradca ubezpieczeniowy dla Was :)

by mariabronek

Cześć!

Mam nadzieję, że nie uznacie mnie za pracoholika – dzisiaj mam dzień wolny od pracy, ale pomyślałam, że wejdę na bloga i napiszę o czymś…związanym z moją pracą 🙂 W niewielkiej autoprezentacji zdradziłam Wam, że pracuję jako doradca ubezpieczeniowy. Nieskromnie powiem, że informacje o ubezpieczeniach mam w małym palcu, dlatego też lubię doradzać innym w tym temacie. Czuję satysfakcję, kiedy ktoś jest zadowolony z moich porad i wyboru ubezpieczenia. 🙂 Znajomi najczęściej pytają mnie, ile trzeba płacić za najlepszą polisę, więc myślę, że czytelników bloga takie wątpliwości też mogą dręczyć. Muszę się do czegoś przyznać: nie potrafię Wam odpowiedzieć na pytanie, ile powinno kosztować ubezpieczenie na życie, bo jego cena zależy od wielu czynników. Ale mogę Wam powiedzieć, na co zwrócić uwagę, żeby nie przepłacić i być zadowolonym 🙂

Pomyślałam, że będę posiłkować się chociaż jedną stronką internetową, żebyście zobaczyli, że moje porady nie są wyssane z palca 🙂 Po wstukaniu zapytania w Google znalazłam taką stronę: http://ilekosztujeubezpieczenienazycie.pl/. Gruntownie ją przestudiowałam i szczerze mogę Wam powiedzieć, że jest porządnym kompendium wiedzy na temat wyboru ceny polisy na życie i znajdziecie tam konkretne odpowiedzi na wiele pytań – zanim zdążę rozbudować mojego bloga :).

1361620_16941172Na pewno chcecie zaoszczędzić przy wyborze ubezpieczenia. Tak jak autor artykułów na powyższej stronie mogę Wam powiedzieć, że z pewnością wybór ubezpieczenia grupowego zamiast indywidualnego zmniejsza koszty comiesięcznej składki, ale przy takim wyborze też się ograniczamy…Nie możemy sami wybrać sumy ubezpieczenia, a co gorsze, nikt się nie pyta o nasz stan zdrowia. Jeśli w umowie nie ma zapisu o ochronie na wypadek konkretnych chorób – np. nowotworowych, ubezpieczyciel nie wypłaci nam ani grosza. Wtedy musimy dopłacić za dodatkową ochronę, więc trzeba przeliczyć, czy to nam się opłaca w porównaniu do indywidualnej polisy.

Na tej stronie znajdziecie też wiele cennych wskazówek, które na pierwszy rzut oka wydają się oczywiste, ale uwierzcie, że bardzo łatwo można o nich po prostu zapomnieć. W pracy jako doradca ubezpieczeniowy muszę dużo szczegółów podpowiadać moim klientom – w toku dopełniania formalności można się szybko “zakręcić”, więc warto doczytać najważniejsze informacje – chociażby w Niezbędniku Ubezpieczonego. Przedstawię Wam kilka najważniejszych kroków – tak na rozbieg w temacie:

Krok pierwszy – przelicz, ile Twoja rodzina obecnie potrzebuje pieniędzy na życie. Po czym nie wybieraj najdroższej składki, której nie będziesz w stanie opłacić, ani takiej, która nie zapewni odpowiednio wysokiej kwoty świadczenia.

Krok drugi – zastanów się, czy wolisz płacić składkę co miesiąc, kwartał czy może raz na pół roku?

Krok trzeci – pomyśl, czy chcesz zabezpieczyć całą rodzinę finansowo, czy myślisz głównie o przyszłości materialnej swoich dzieci.

Krok czwarty – może swoje ubezpieczenie chcesz wypłacać w ratach na emeryturze?

Myślę, że w tym poście podałam Wam dużo ważnych wskazówek 🙂 Spróbujcie wykonać polecone przeze mnie kroki i zaznajomcie się z poleconą stroną, a cena ubezpieczenia nie będzie Wam się wydawała czymś zbyt skomplikowanym do wyznaczenia 🙂

Advertisements