Jak łatwo porównać ubezpieczenia?

by mariabronek

Można powiedzieć, że na tym blogu występuje jako dwojaki doradca – od rowerów i od ubezpieczeń 🙂 W ten sposób łączę pasję z pracą, którą lubię. Dzisiaj będę tym drugim doradcą. Dzisiejszy post czerpie inspirację też z samego życia – ostatnio wyjaśniałam znajomej, jak może wygodnie porównać polisy mieszkaniowe dla siebie. Nie mogła uwierzyć, że poświęciła już całe jedno popołudnie najpierw na bieganie po agencjach ubezpieczeniowych, a potem na ślęczenie z kalkulatorem w ręku, skoro mogła zrobić to w o wiele łatwiejszy sposób:) Mam na myśli korzystanie z porównywarki ubezpieczeń online. Jeśli nigdy nie słyszeliście o niej, zaraz wyjaśnię jej działanie.

Jedyne, co musimy zrobić przed uruchomieniem porównywarki ubezpieczeń, to przygotować wymagane dane, które będą się różniły w zależności od typu ubezpieczenia. Każda porównywarka zajmuje się jedną kategorią ubezpieczeń, a przykładowe porównywarki możecie zobaczyć na stronie internetowej http://porownywarkaubezpieczen.pl/.

Dzięki gotowemu formularzowi do wypełnienia nie sposób o czymś zapomnieć, jak może być w przypadku odręcznego wypisywania informacji. Po podaniu wymaganych odpowiedzi wystarczy kliknąć jeden raz myszką, aby otrzymać gotowe porównanie kilku ofert ubezpieczycieli. Te oferty są dopasowane do Twojego profilu, czyli nie musisz już samodzielnie przeszukiwać stron internetowych, aby znaleźć właściwą polisę, która spełniałaby wszystkie Twoje wymagania.

Zajrzyjcie chociaż z ciekawości na podaną wyżej przykładową stronę i spróbujcie mi powiedzieć, że to nie jest proste i wygodne 🙂 Internetowe porównywarki są bardzo funkcjonalne, szybkie, przy ich korzystaniu nie można zapomnieć o żadnym czynniku, który ma istotny wpływ na cenę ubezpieczenia. Nawet jeśli mój klient nie jest przekonany do końca moją propozycją, namawiam go na skorzystanie z takiej porównywarki, aby się przekonał, że moja oferta jest dla niego naprawdę korzystna:) Zawsze możecie powiedzieć agentowi, który twierdzi, że jego warunki są najbardziej opłacalne, że macie idealny sposób na sprawdzenie tego, czy mówi prawdę 🙂

Advertisements