Ubezpieczenie na życie a ciąża

by mariabronek

Wybierz najlepsze ubezpieczenie na życie dla siebie!Dzisiejszy temat przyda się Czytelniczkom, które są w ciąży lub myślą o urodzeniu dziecka w najbliższej przyszłości 🙂 Zorientowałam się, że część moich klientek nie ma pojęcia o okresie karencji, a jeśli chodzi o wybór ubezpieczenia na życie ze świadczeniem pieniężnym z tytułu prowadzenia ciąży lub porodu, kwestia karencji jest bardzo ważna! Od niej zależy, czy ubezpieczyciel wypłaci przyszłej matce pieniądze.

Karencja to okres, w którym ochrona ubezpieczyciela jest wyłączona na wypadek określonego zdarzenia. Zakład ubezpieczeń nie musi wtedy wypłacać komuś świadczenia pieniężnego. Ma to na celu uniknięcie sytuacji, w której ktoś na 100% wie, że będzie chory, ubezpiecza się na wypadek tej choroby, a miesiąc później żąda wypłaty odszkodowania. Dlatego karencja ma odstraszyć ludzi od ubezpieczania się w ostatniej chwili.

Kobiety w ciąży powinny wiedzieć, że karencja w przypadku wypłaty świadczenia z jej tytułu może wynosić od 8 do nawet 12 miesięcy. Jeśli kobieta podczas podpisywania umowy będzie już w ciąży i potwierdzą to badania lekarskie, nie dostanie wypłaty od ubezpieczyciela. Podobnie jest z porodem w okresie karencji – dopiero przy porodzie po zakończeniu karencji ubezpieczyciel wypłaca świadczenie z tytułu urodzenia dziecka.  Noworodek wtedy również może zostać objęty ochroną.

 Wypada się prawidłowo ubezpieczyć, ponieważ wtedy ciężarna może mieć zapewnione bezpłatne wizyty u ginekologa, kontrole lekarskie, opłacony pobyt w szpitalu, a noworodek może zostać ubezpieczony na dłużej niż kilka-, kilkanaście miesięcy. 🙂

Advertisements