Ubezpieczenie na dożycie i na życie – czy to samo?

by mariabronek

Odpowiadając na pytanie postawione w poście – absolutnie nie! Niestety często osoby, które chcą się ubezpieczyć, mylą te dwa rodzaje polis, z czego rodzi się w najgorszym wypadku konflikt z ubezpieczycielem – kiedy na domiar złego osoba ta nie przeczytała umowy przed podpisaniem, a teraz rości sobie pretensje. Dlatego dzisiaj krótko wyjaśniam różnicę między tymi dwoma ubezpieczeniami. Uważajcie 🙂

Jeśli chcesz mieć kapitał, który zostanie Ci wypłacony jednorazowo lub w ratach na emeryturze, wybierz ubezpieczenie na dożycie. Jak sama nazwa wskazuje, obejmuje ono Twoje dożycie do danego wieku, po którym dostaniesz świadczenie. Kapitał może zostać wypłacony jednorazowo lub w ratach.

Ubezpieczenie na życie powoduje, że po Twojej śmieci pieniądze dostanie osoba uposażona wcześniej przez Ciebie – nie musi być to członek rodziny. Taka polisa może być terminowa lub bezterminowa.

Do ubezpieczenia na życie możesz dokupić ubezpieczenie chorobowe lub następstw nieszczęśliwych wypadków, które będzie gwarantowało wypłatę odszkodowania na wypadek szkód poniesionych w niespodziewanym incydencie.

Możesz połączyć obie formy 🙂 Wtedy najlepiej zapytać się ubezpieczyciela, na jaki okres przewiduje trwanie ubezpieczenia na życie – 20 lat, 30 lat?

To podstawowe informacje na temat tych ubezpieczeń 🙂 Więcej treści możesz znaleźć tutaj: ubezpieczenienazycieidozycie.pl. Napisałabym sama o nich dzisiaj więcej, ale muszę szykować jedzenie i inne sprawy na dzisiejszego grilla w ogrodzie, więc nie mam za bardzo czasu 🙂

Advertisements